Zemřel Milan Lasica

autor: archiv
zvětšit obrázekSymbolicky přímo z jeviště „svého“ Štúdia L+S včera navždy opustil tento svět oblíbený herec, dramatik, textař a zpěvák Milan Lasica (*3. 2. 1940 - †18. 7. 2021).
Bavil několik desetiletí diváky vkusným a inteligentním humorem. Proslul rovněž jako mistr improvizace, byl také režisérem, zpěvákem a vedl divadelní Studio L+S.
Jako herec se Milan Lasica proslavil zejména ve dvojici s Juliem Satinským. Spolu patřili k oblíbeným komikům po čtyři desetiletí a vytvořili celou řadu nezapomenutelných představení, včetně slavného kabaretního programu Ktosi je za dverami a her Deň radosti, Náš priateľ René, Jubileum. Zahráli si i v několika filmech, mimo jiné Srdečný pozdrav ze zeměkoule, Tři veteráni.
Ve Studiu DVA s úspěchem hrál v komedii Půldruhé hodiny zpoždění, ve které exceloval po boku Daniely Kolářové. Pravidelně hrál také s Boleslavem Polívkou ve hře Klíště.
Lasicovou velkou láskou byla hudba. Texty psal pro Zoru Kolínskou, Hanu Hegerovou či Petera Lipu. Nazpíval alba starých evergreenů, vydal též album se zpěvákem Richardem Müllerem a hojně vystupoval s orchestrem Bratislava Hot Serenades.
Ve filmu vytvořil řadu nezapomenutelných rolí např. v komedii Výchova dívek v Čechách, Obsluhoval jsem anglického krále či filmu Hanele. Hrál i v televizních seriálech Saturnin či Kriminálka Staré město.
V roce 2007 byl Milan Lasica hostem NetHovorů, záznam online rozhovoru naleznete zde.
Časopis 28 - rubriky
Články v rubrice - Zprávy
Spitfire Company míří do Avignonu

Soubor Spitfire Company se jako jeden z mála českých divadel představí od 5. do 22. Července 2025 v Avignonu n ...celý článek
Finále divadelní sezóny si nenechal ujít prezident Petr Pavel

Uherskohradišťská scéna má za sebou poslední představení sezóny. Herci před vyprodaným hledištěm odehráli strh ...celý článek
Divadlo Husa na provázku se zaměří na téma strachu

Dramatický debut oceňovaného prozaika Petra Šestáka, adaptace strhujícího historického románu nositele Nobelov ...celý článek
Časopis 28 - sekce
HUDBA
Triumfální závěr 11. ročníku Beats for Love

Skončil 11. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A byl to celý článek
OPERA/ TANEC
Český varhanní festival oživuje historické varhany

Více než 80 koncertů po celém Česku nabídne 19. ročník Českého varhanního festivalu, který se koná od června a celý článek
LITERATURA/UMĚNÍ
Sváteční víra tipy

Večer lidí dobré vůle – Velehrad 2025
Přímý přenos tradičního benefičního koncertu. Na prostranství p celý článek