Audiosérie Jiří Lábus - portrét

autor: archiv
zvětšit obrázekRozsáhlý aktuální rozhovor se stal základem autentického a nevšedně pojatého medailonku, který mapuje zásadní oblasti života Jiřího Lábuse. Posluchače zaujme jak poutavým vyprávěním a novými informacemi, tak trefnými komentáři a vtipnými audio ukázkami. S legendárním hercem, autorem a bavičem si povídala jeho kamarádka a bývalá kolegyně ze Studia Ypsilon Ilona Smejkalová. I díky jejich osobnímu vztahu vznikl upřímný, ryzí rozhovor bez jakékoliv stylizace. V rámci novinky Jiří Lábus – portrét je materiál sestříhaný a zpracovaný do pěti zhruba dvacetiminutových tematických dílů. Ty přiblíží dětství a rodinu jedinečného herce, stejně jako jeho studium na DAMU i působení v Ypsilonce. Zaměří se také na mimořádnou všestrannost a počiny i role, které milují diváci napříč generacemi. Samostatná kapitola je věnována osudovému přátelství s Oldřichem Kaiserem. Dojde také na sebereflexi, smysl života i naději na lepší budoucnost.
Zajímavosti ze života mistra improvizace
V rámci propracovaného scénáře rozhovorem prostupují audio ukázky a citace, které připomínají nezapomenutelné role Jiřího Lábuse, jeho talent a smysl pro humor. Nechybí ani perličky, které zůstaly řadě posluchačů dosud skryty. Nejdůležitější fakta z životopisu i osobní komentáře přidává blízký kamarád, herec Pavel Batěk.
Hlas z oceňovaných audioknih
Minisérie pochází z dílny Audioteky, s níž Jiřího Lábuse pojí řada významných rolí, včetně nezaměnitelného Kubáta z oceňovaných Vlastníků či Wolanda z Mistra a Markétky. V Audiotece vznikla i dosud poslední série Tlučhořovic rodinky. Již v březnu uvede Audioteka nový audioseriál, v němž se Jiří Lábus objeví v hlavní roli.
Premiérové díly každý týden v Audioteka Klubu
Na první díl projektu Jiří Lábus – portrét se posluchači mohou těšit již ve čtvrtek 26. ledna 2023. Bude volně dostupný v aplikaci Audioteka. Další díly budou premiérově uváděny vždy po týdnu, a to pouze v rámci Audioteka Klubu. Na této streamovací platformě získají členové za měsíční předplatné 199 Kč přístup ke katalogu čítajícímu přes 1 000 titulů, a to včetně superprodukcí, audioseriálů a audioshow v předpremiéře.
TIP!
Časopis 27 - rubriky
Časopis 27 - sekce
DIVADLO
Memento mori - pamatuj na smrt, abys nezapomněl žít

Divadelní spolek JEDL uvádí novou autorskou inscenaci Memento mori, která vznikla speciálně pro katedrálu Nane celý článek
HUDBA
Hvězdné spojení na připravovaném albu Štefana Margity

Na albu Andělé strážní spojil Štefan Margita síly s inspirativními ženami české hudební a herecké scény. Po bo celý článek
OPERA/ TANEC
NdB hlásí nejúspěšnější sezonu v historii!

Národní divadlo Brno zažilo letos opravdu mimořádnou a úspěšnou sezonu! I když v kamenných budovách skončilo s celý článek